Pokonały Jedlinę

Piłkarki KS Piast Nowa Ruda rozegrały kolejne spotkanie towarzyskie przed rundą wiosenną III ligi kobiet - tym razem z KS "Zdrój" Jedliną Zdrój.

Warunki atmosferyczne od początku dawały się we znaki obu drużynom - porywisty wiatr i opady deszczu utrudniały grę, ale mimo to oba zespoły pojawiły się na boisku, aby rozegrać spotkanie towarzyskie przed powrotem na ligowe boiska. Noworudzianki wygrały to starcie 5-1.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Szanse na bramki stwarzały sobie obie drużyny, ale to zawodniczki Piasta pierwsze wyszły na prowadzenie. Akcję lewą stroną boiska zainicjowały Marta Lasota oraz Agnieszka Kozioł, które zagrały na środek do Natalii Muczyńskiej, a ta obsłużyła podaniem Katarzynę Pudełko. "Karton" precyzyjnym strzałem umieściła piłkę w samym okienku bramki.W pierwszej połowie na listę strzelców wpisała się jeszcze Natalia Muczyńska, która wykorzystała dośrodkowanie od Izabeli Szymańskiej i uderzeniem głową podwyższyła prowadzenie na 2-0.

Druga połowa, to dominacja zawodniczek z Nowej Rudy. Podopieczne Oskara Hupało stwarzałysobie bardzo dużo akcji. Trzecią bramkę po dwójkowej akcji Muczyńska - Lasota zdobyła ta druga. Warto dodać, że Marta w tym meczu skompletowała dublet, ponieważ trafiła do siatki także na 5-0. Czwarte w kolejności trafienie padło łupem Izabeli Szymańskiej, która ominęła kilka zawodniczek gości i precyzyjnie uderzyła po ziemi na długi słupek. Drużyna z Jedliny Zdrój odpowiedziała honorowym trafieniem w ostatnich minutach spotkania.

KS Piast Nowa Ruda 5-1 KS "Zdrój" Jedlina Zdrój

Bramki: Lasota Marta (dwie), Pudełko Katarzyna, Muczyńska Natalia, Szymańska Izabela

Żółte kartki: Muczyńska Natalia, Pudełko Katarzyna

Skład: Ekielska Adrianna - Ekielska Klaudia, Stasiewicz Aleksandra, Włodarczyk Aleksandra, Stróż Angelika - Kurek Marzena, Szymańska Izabela, Kozioł Agnieszka, Pudełko Katarzyna - Muczyńska Natalia, Lasota Marta

Ławka rezerwowych: Filipek Weronika, Sobel Weronika, Szafran Katarzyna, Ważna Laura, Mazurek Malwina, Szymańska Oliwia