Poległy z liderem

Piłkarki KS Piast Nowa Ruda przegrały 0-7 z liderem III ligi, AZSem PWSZ II Wałbrzych. Teraz zawodniczki czeka 2-tygodniowa przerwa w rozgrywkach.

Pierwsza połowa mogła zupełnie inaczej wyglądać niż wskazuje na to wynik. W pierwszych minutach spotkania, drużyna z Wałbrzycha nie mogła stworzyć sobie klarownej okazji do zdobycia bramki. Natomiast dwie 100-procentowe miały zawodniczki z KS Piast Nowa Ruda, a dokładniej Katarzyna Błaszko, która w sytuacjach sam na sam nie potrafiła pokonać bramkarki gości. Jak mówi stare porzekadło - "niewykorzystane sytuacje się mszczą", tak było i tym razem. Przyjezdne piłkarki złapały wiatr w żagle i zdobyły cztery gole w krótkim odstępie czasu (jeden padł z rzutu karnego).

Druga połowa wyglądała podobnie, jak pierwsza. Noworudzianki próbowały swoich szans w nielicznych sytuacjach bramkowych, ale to bardziej doświadczone przyjezdne wbiły jeszcze trzy bramki. Ostatecznie mecz zakończył się porażką 0-7.

Następne spotkanie odbędzie się dopiero 17 maja o godzinie 15:00 w Jeleniej Górze, gdzie piłkarki KS Piast Nowa Ruda podejmie miejscowy Orlik.

KS Piast Nowa Ruda 0-7 AZS PWSZ II Wałbrzych

KS Piast Nowa Ruda: Ekielska Adrianna - Ekielska Klaudia, Stasiewicz Aleksandra (70' Korzeniowska Klaudia), Włodarczyk Aleksandra, Stróż Angelika (40' Ważna Laura) - Kurek Marzena, Szymańska Izabela (60' Muczyńska Natalia), Kapłon Magdalena, Lasota Marta (70' Sobel Weronika), Kozioł Agnieszka (50' Biesiada Natalia (75' Szymańska Oliwia)) - Błaszko Katarzyna