Porażka na początek

Piłkarki KS Piast Nowa Ruda rozpoczęły rundę wiosenną III ligi kobiet od wysokiej porażki (0-8) z UKS Bielawianką Bielawa.

Noworudzianki źle weszły w spotkanie i już po trzech minutach straciły pierwszą bramkę. W późniejszej części pierwszej połowy straciły jeszcze trzy gole. Zawodniczki Piasta próbowały swojego szczęścia w kilku ofensywnych akcjach, ale żadna z nich nie zakończyła się celnym strzałem na bramkę rywalek.

Druga połowa miała podobny przebieg. Goście kontrolowali grę i nie pozwalali na wiele piłkarkom z Nowej Rudy. Zawodniczki z Bielawy dołożyły kolejne trzy trafienia, a od 70. minuty grały w dziesiątkę z powodu wyczerpania zmian i kontuzji kolana jednej z piłkarek. Angelice Majchrzak życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Najbliższa okazja na rehabilitację będzie miała w niedzielę, 19 kwietnia, o godzinie 11:00 w Świdnicy, gdzie piłkarki Piasta zagrają z miejscową Stalą. Przypominamy, że pierwsze spotkanie między tymi zespołami zakończyło się remisem 2-2, a obie bramki zdobyła Izabela Szymańska.

KS Piast Nowa Ruda 0-8 Bielawianka Bielawa

KS Piast Nowa Ruda: Ekielska Adrianna - Ekielska Klaudia, Włodarczyk Aleksandra, Kapłon Magdalena, Stasiewicz Aleksandra, Ważna Laura - Szymańska Izabela, Kurek Marzena (40' Stróż Angelika), Pudełko Katarzyna (75' Szafran Katarzyna), Kozioł Agnieszka (65' Biesiada Natalia) - Błaszko Katarzyna (40' Muczyńska Natalia)