Seniorki: Udana inauguracja piłkarek

Piłkarki KS Piast Nowa Ruda udanie weszły w nowy ligowy sezon i zremisowały 0-0 z zespołem Czarni Jelcz-Laskowice.

Kibice zgromadzeni na trybunach stadionu CTS w Nowej Rudzie-Słupcu mieli okazję obejrzeć bardzo dobre spotkanie w wykonaniu obu drużyn. Akcje toczyły się zarówno z jednej, jak i drugiej strony.

Początek pierwszej połowy spotkania przebiegł na rozpoznaniu rywala, z którym Noworudzianki nie miały styczności od dwóch sezonów. Następnie bardzo dobre akcje przeprowadziły kolejno Kapłon, Kozioł oraz Szymańska. Niestety żadna z nich nie zakończyła się bramką. Rywalki również miały swoje okazje, ale tego dnia bardzo dobrze funkcjonowała linia obrony, która łapała przeciwniczki na spalonym. Pozostałe piłki wstrzelone w pole karne padły łupem bramkarki.

Druga połowa wyglądała nieco podobnie, jednak to Noworudzianki przejęły od początku inicjatywę i zagroziły wielokrotnie bramce zawodniczek z Jelcza. Wybornych sytuacji na bramkę nie zamieniły jednak ponownie Kapłon i Kozioł, a także Błaszko. W dalszej części meczu do słowa zaczęły dochodzić rywalki. Najgroźniejsze w ich wykonaniu były rzuty różne, które jednak nie sprawiły problemu defensywie Piasta i spotkanie zakończyło się ostatecznie bezbramkowym remisem.

KS Piast Nowa Ruda 0-0 Czarni Jelcz-Laskowice

KS Piast Nowa Ruda: Muczyńska Natalia - Ekielska Klaudia, Włodarczyk Aleksandra, Stasiewicz Aleksandra, Stróż Angelika (65' Kozina Natalia) - Laura Ważna, Szymańska Izabela, Kurek Marzena, Kapłon Magdalena - Agnieszka Kozioł, Błaszko Katarzyna (60' Szymańska Oliwia)