Sportowa szczęśliwa dla Piłkarek!

Piłkarki KS Piast Nowa Ruda wygrały swoje pierwsze ligowe spotkanie rozgrywane przy ulicy Sportowej! Noworudzianki dominowały przez cały mecz, a wynik 1-0 to najmniejszy wymiar kary dla rywalek.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodyń. Noworudzianki zamknęły zespół z Udanina na własnej połowie, a bramkarka Piasta nie miała okazji do interwencji. Zawodził jednak atak - akcje, które powinny skończyć się bramkami, na potęgę marnowały Izabela Szymańska, Katarzyna Pudełko i Marta Lasota. Cztery minuty przed gwizdkiem sędziego, dwójkową akcję przeprowadziły Magdalena Kapłon oraz Agnieszka Kozioł i po strzale tej pierwszej piłka wpadła do siatki. Jak się potem okazało, był to gol na wagę trzech punktów.

W drugiej połowie rywalki próbowały doprowadzić do remisu i miały ku temu trzy idealne okazje - przy dwóch bardzo dobrze interweniowała Adrianna Ekielska, która w jednej z akcji została kopnięta przez rywalkę w brzuch. Po kilku minutach przerwy, zawodniczce udało się wrócić do gry. Także w tej części spotkania swoje idealne okazje miały zawodniczki Piasta. Na listę strzelców mogły wpisać się ponownie Magdalena Kapłon, Izabela Szymańska czy Katarzyna Błaszko. Tego dnia brakowało jednak dokładności i szczęścia.

Tego dnia nie zawiedli jednak oni - kibice! Cały zespół serdecznie dziękuje za doping i wsparcie podczas całego spotkania!

Noworudzianki kolejne spotkanie rozegrają już za cztery dni. W czwartek (30 kwietnia) o 18:00 na boisku przy CTS Nowa Ruda-Słupiec odbędzie się mecz z AZS PWSZ II Wałbrzych.

KS Piast Nowa Ruda 1-0 POLBOTO Grom Udanin

Bramka: Magdalena Kapłon (36')

Żółta kartka: Adrianna Ekielska

KS Piast Nowa Ruda: Ekielska Adrianna - Ekielska Klaudia, Włodarczyk Aleksandra, Stasiewicz Aleksandra, Stróż Angelika (40' Ważna Laura) - Kurek Marzena (60' Muczyńska Natalia), Szymańska Izabela (75' Szymańska Oliwia), Pudełko Katarzyna, Kapłon Magdalena - Lasota Marta (75' Mazurek Malwina), Kozioł Agnieszka (40' Błaszko Katarzyna)