Zamiast Jedliny... trampkarze!

Piłkarki KS Piast Nowa Ruda miały w piątek zagrać spotkanie towarzyskie z drużyną KS "Jedlina" Zdrój Jedlina, ale rywalki nie dojechały na mecz. W zastępstwie za nie na boisku pojawili się trampkarze.

Piłkarki Piasta zbliżają się wielkimi krokami do inauguracji rundy wiosennej w III lidze. Ich kolejnym rywalem miał być zespół z Jedliny Zdrój, który jednak nie dojechał na mecz. W zastępstwie pojawili się trampkarze noworudzkiego klubu.

Zawodniczki Oskara Hupało bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i przez długi czas dotrzymywały tempo bardziej doświadczonym kolegom z klubu. Dowodem mogą być zaledwie dwie stracone bramki w pierwszej połowie meczu.

Ostatecznie trampkarze wygrali 6-0, ale wynik nie odzwierciedla dobrej postawy piłkarek, które poczyniły spore postępy od czasu ostatnich spotkań towarzyskich. Na największe brawa zasłużyła bramkarka, Adrianna Ekielska, która popisała się kilkoma efektownymi paradami oraz wybronionymi sytuacjami jeden na jeden.

KS Piast Nowa Ruda:Ekielska Adrianna - Ekielska Klaudia, Stasiewicz Aleksandra, zawodniczka testowana, Stróż Angela - Kurek Marzena, Szymańska Izabela, Kapłon Magdalena, Pudełko Katarzyna - Kozioł Agnieszka, Lasota Marta

Ławka rezerwowych:Filipek Weronika, Korzeniowska Klaudia, Ważna Laura, Muczyńska Natalia, Szafran Katarzyna, Mazurek Malwina, Szymańska Oliwia