Drugie zwycięstwo juniorów!

W meczu drugiej kolejki juniorzy starsi zwyciężyli na własnym boisku Piławiankę Piława Górna 5:0. Bramki dla naszego zespołu strzelali Bagiński (dwie), Łazarewicz (dwie) i Czarny.

Juniorzy starsi KS Piast Nowa Ruda od samego początku narzucili swoje tempo gry, co przełożyło się na szybkie zdobycie pierwszego gola. Jarek Bagiński wyszedł sam na sam z bramkarzem i uderzył płasko po ziemi - jeszcze z linii bramkowej piłkę próbował wybić kapitan gości, ale ta wpadła do bramki. Drugi trafienie w pierwszej połowie zaliczył Czarny, który celnie przymierzył z główki po rzucie rożnym wykonywanym przez Bagińskiego.

Druga połowa nie przyniosła innego obrazu gry. Piłkarze Piasta nadal nacierali na bramkę rywala, który zdołał oddać zaledwie jeden cenny strzał. Po przerwie na listę strzelców wpisywali się kolejno: Łazarewicz, Bagiński i ponownie Łazarewicz. Noworudzianie we wszystkich swoich akcjach wykorzystywali błędy w obronie Piławianki, skrzętnie budując swoje akcje ofensywne. Warto dodać, że gospodarze mieli zdecydowanie więcej okazji na wyśrubowanie wyniku, ale piłka mijała światło bramki.

KS Piast Nowa Ruda - Piławianka Piława Górna 5:0 (2:0)

Bramki: 11' Jarosław Bagiński, 20' Mateusz Czarny, 64' Radosław Łazarewicz, 66' Jarosław Bagiński, 81' Radosław Łazarewicz.

Skład: Wojciech Banach, Jarosław Bagiński, Jacek Buryn, Mateusz Czarny (67' Konrad Borek), Krystian Wróbel (46' Bartosz Kowalski), Marcin Kamiński, Radosław Łazarewicz, Przemysław Stelmach (70' Gracjan Urbański), Karol Blacha, Paweł Arciszewski, Kamil Wojtoszek (76' Piotr Radzik).

Żółta kartka: 36' Przemysław Stelmach.