Remis seniorek!

Damska drużyna KS Piast Nowa Ruda zremisowała przed własną publicznością z Polonią-Stalą Świdnica 2:2 (0:1). Obie bramki dla naszego zespołu strzeliła z rzutów karnych Izabela Szymańska.

Noworudzianki podchodziły do tego spotkania po przegranym wysoko spotkaniu z UKS Bielawianka Bielawa. Tym razem na ich drodze stanął kolejny beniaminek tegorocznych rozgrywek, Stal Świdnica.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu - i jedyną w pierwszej połowie - zdobyły zawodniczki gości, które wykorzystały rzut rożny. Równie dobrze piłkarki Stali rozpoczęły drugą połowę, kiedy to podwyższyły prowadzenie po strzale z dystansu.

Noworudzianki podniosły się po tych trafieniach i w ciągu czterech minut doprowadziły do remisu. Jedna z piłkarek Stali dwa razy zagrała piłkę ręką w swoim polu karnych, a pewnym egzekutorem jedenastek została Izabela Szymańska.

Warto tutaj również dodać, że bardzo dobre spotkanie rozegrała bramkarka Piasta, Adrianna Ekielska, która kilkoma swoimi interwencjami uratowała całej drużynie jeden cenny punkt.

KS Piast Nowa Ruda - Stal Świdnica 2:2 (0:1)

Bramki: Izabela Szymańska (dwie)

Skład: Ekielska Adrianna - Ekielska Klaudia, Kapłon Magdalena, Stasiewicz Aleksandra (58' Korzeniowska Klaudia), Wojtoń Barbara - Skorupa Sandra (51' Sobel Weronika), Szymańska Izabela, Kozioł Agnieszka, Ważna Laura (40' Biesiada Natalia), Pudełko Katarzyna - Lasota Marta